Så många poäng skänktes under januari-oktober 2018

2018-11-16

Våra medlemmar i panel.se fortsätter skänka sina insamlade poäng till välgörenhet, vilket vi på panel.se och Norstat alltid är tacksamma för. Varje medlem som donerar en del av poängen bidrar till att de välgörenhetsorganisationer vi samarbetar med kan utföra sitt viktiga arbete.

Även i år har stora summor donerats. Mellan januari och oktober 2018 har totalt 138 950 poäng skänkts till organisationer som bland andra Barncancerfonden, Röda Korset och Världsnaturfonden WWF. Dessa poäng motsvarar 138 950 kronor.

På diagrammet nedan visas vilka summor som våra panelmedlemmar har donerat till de olika organisationerna. Vi hoppas på att våra medlemmar fortsätter skänka poäng till välgörenhet. Varje poäng, varje krona hjälper till att göra världen lite bättre. Stort tack till alla som besvarar våra undersökningar i välgörenhetens namn!